TANITIM

        Her üniversitenin çekirdek fakültelerinden olan Fen – Edebiyat Fakültemiz, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile 2011 – 2012 öğretim yılında eğitime başlayarak 2012 – 2013 Öğretim yılında İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim Tercümanlık ( Rusça ) Bölümlerimizin açılmasıyla toplam 4 bölüm halinde eğitimimize devam ediyoruz. 2013 – 2014 öğretim yılında da Psikoloji Bölümümüzün ilk öğrencilerinin aramıza katılmasıyla 5 bölümle eğitim ve öğretimimize devam etmeyi planlıyoruz.

        Fakültemiz bir yandan kendi bünyesinde bulunan bölümlerdeki öğrencilerin lisans programlarını yürütürken, diğer yandan üniversitemizin değişik fakültelerinde öğrenim gören tüm lisans öğrencilerine çeşitli düzeylerde Fen, Edebiyat ve Yabancı Dil alanlarında zorunlu ve seçmeli dersler sunarak birbirinden farklı ancak birbirini tamamlayan iki işlevi birlikte yerine getirmektedir.

        Fakültemizi oluşturan bölümlerin programları Avrupa Kredi Transit Sistemi ( ECTS ) ile uyumlu hale getirilmiş olup Erasmus programları çerçevesinde aranan nitelikleri taşıyan öğrencilerimiz Avrupa Birliği ülkelerinde bulunan üniversitelerde öğretim görme ve staj yapma imkanına sahiptirler.

        Sevgili öğrenciler, buradaki 4 yılınızı mutlu ve bilgi dolu geçirmenizi arzu ediyoruz. Fakültemize gösterdiğiniz ve göstereceğiniz ilgi için çok teşekkür eder, üniversite hayatınızda üstün başarılar dilerim.

Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı

Prof. Dr. Muhammet KAMALİ